info@toyli.ir 0937-8779254
0
No products in the cart.
ورود و عضویت

چگونه کودک نوپا خود را سرگرم کنیم؟

فروشگاه تویلی
20 اکتبر 2021
8 دقیقه زمان برای مطالعه
bs blog 6
Rate this post

بازی کردن با کودکان در هر سنی واجب است زیرا به تکامل رشد روانی و روحی کودک کمک خواهد کرد کودکان نوپا هم نیاز به بازی کردن دارند و والدین می توانند به بازی های مختلف با کودکان بازی کنندکودکان نوپا دوست دارند از محیط اطراف خود همواره چیزهای جدید یاد گیرند ما در این مطلب قصد داریمنکاتی پیرامون بازی کودک نوپا و همچنین شناخت کودک نوپا را برایتان به اشتراک گذاریم. بازی کودک نوپا زیادهم سخت نیست با کارهای کوچک می توانید بازی کودک نوپا را میسر سازید

بازی کودک نوپا

بیشتر والدین کودکان نوپا آرزو می‌کنند که کودکشان بتواند تنهایی خودش را سرگرم کند.این خواسته والدین منطقی است…بچه‌ها مدتها قبل از پاگذاشتن به دوران بزرگسالی فشار روانی را تجربه می‏کنند.

برخی کودکان مجبورند با مشکلاتی چون کشمکش‌های خانوادگی، طلاق، تغییرات دائمی‌مدرسه،همسایه‌ها، توافقات مراقبت از کودک، فشار گروههای هم‌سال وبعضی وقت‌ها حتی با خشونت در خانواده یا جامعه‌شان دست و پنجه نرم کنند.

بیشتر والدین کودکان نوپا آرزو می‌کنند که کودکشان بتواند تنهایی خودش را سرگرم کند.این خواسته والدین منطقی است، چون کودک نوپا می‌تواند اسباب بازی‌ها را بر دارد، با آن‌ها بازی کند، دنبال توپ بدود و کتاب ورق بزند.

نوپاها آموخته اند که می‌توانند خودشان کارهایی انجام دهند و اتفاقاً اغلب هم در انجام کارها توسط خودشان پافشاری وسماجت به خرج می‌دهند.با این همه یک بچه یک ساله همچنان دوست دارد دور و بر والدینش بچرخد، ما می‌توانیم به او کمک کنیم که بیاموزد چگونه خود را سرگرم کند.

بازی کودک نوپا

برای افزایش ظرفیت کودکتان در تنها بازی کردن، چهار کلمه را به خاطر بسپارید:” علاقه،ایجاد عادت، سازماندهی، و جهت دهی”.اولسعی کنید کودکتان را به فعالیتی مشغول کنید که به آن واقعاً علاقه دارد، اگر از نظر شما کمی‌شلوغ کاریاشکالی ندارد به او اجازه دهید اگر دوست دارد لیوان‌ها و قاشق‌ها را جابه جا کند یا لباس‌ها را ازکشوی کمد بیرون بکشد.

ژولیت که یک پسر پانزده ماهه دارد دو کشوی پایین کابینت آشپزخانه را پر از بطری، قاشق و پیمانه‌های پلاستیکیکرده تا هنگامی‌که او مشغول درست کردن شام است، پسرش با آن‌ها مشغول بازی شود و کاری به کار اونداشته باشد.

بنابراین می‌بینیم که چه طور سرگرم کردن بچه به کار مورد علاقه اش می‌تواند او را به سمت تنها بازیکردن سوق بدهد.چنان که گفتیم دومین نکته ای که باید به ذهن بسپارید “ایجاد عادت” است.وقتی کودک شما کاملاً مشغول بازی شد، به آرامی‌کمی‌دور شوید یا یک مجله به دست بگیرید.

وقتی او اسباب بازی به سمت شما می‌اندازد تا شما را به بازی بکشاند، به راحتی اسباب بازی را بهخودش برگردانید و جمله کوتاهی درباره بازیش بگویید و لبخند بزنید.طی روزها و هفته‌های بعد بتدریج و آرام آرام سعی کنید فاصله فیزیکی و ذهنی خود را از او بیشترکنید و بیشتر پی کار خودتان باشید، اما هرگز کودکتان را بدون مراقبت رها نکنید.دقت داشته باشید در محلی که کودک مشغول بازی است شئ یا موقعیتی وجود نداشته باشد که امنیت و سلامت کودک را به خطر بیندازد.

کودکان نوپا تقلید کردن را دوست دارند

به تقلید کردن فرزندتان توجه کنید. کودکان نوپا تقلید کنندگان خوبی هستند. کارهای همهیآدم هایی که در زندگی شان وجود دارند را تقلید می کنند. کودک نوپایی که خواهر یابرادر بزرگ تری دارد، بر روی تقلید کردن از رفتار های او تمرکز می کند. کودک نوپایی که همراه با بچه هایی بزرگ تر در خانه است، از آن ها تقلید می کند.

اگر همراه با بچه های بزرگ تر از خودش نباشد، از مادر، پدر، پدر بزرگ و مادر بزرگ تقلید می کند. شاید فرزند تان از همه ی آن ها تقلید کند.

کودک نوپا می خواهد شبیه خواهر یا برادر بزرگ ترش شود. اسباب بازی های مناسب سن شان را از پنجره به بیرون پرت می کنند تا شبیه برادر بزرگ ترشان باشند.باز هم محدودیت های جسمی و گفتاری دارند اما برای بزرگ تر شدن تلاش می کنند. قطعا کوچک بودن شان جزیی از محدودیت ها است.

 کودکان نوپا شلوغ کاری می کنند

کودکان نوپا شلوغ و شلخته هستند. سن ۲ تا ۴ سال شلوغ ترین سال ها برای آن هااست که کودکان اسباب بازی هایشان را بیرون می ریزند و با آن ها حسابی همه چیزرا بهم میزنند. یک کودک نوپا می تواند حسابی شلوغ کاری کند. حواس تان جمع باشدکه فرزندتان چقدر به اسباب بازی ها دسترسی دارد. حواس تان باشد که چقدر زمان بدون کنترل بر روی او صرف بازی اش می شود. کمک کردن به فرزندتان برای مرتب کردن اسباب بازی هایش می تواند به او کمک کند تا خیلی شلوغ کاری نکند.

کودکان نوپا، عاشق یادگیری هستند

کودکان نوپا کنجکاو هستند. یادگیری را دوست دارند و به سرعت یاد می گیرند.فرزندتان شگفتی و زیبایی را در همه چیز اطرافش پیدا می کند. هیچ چیز از توجه او جا نمی ماند و این دنیا را دوباره برای تان جدید و هیجان انگیز می کند.این به این معنا است که فعالیت های یادگیری کوچک در خانه، جالب و هیجان انگیز خواهند شد!

البته که آن کودک نوپای کنجکاو، درباره هر چیزی که در خانه است کنجکاو می شود. که باید خانه و فضا را برای کودک ایمن سازی کنید.

علاقه مندید؟ می توانید خریداری کنید

مطالب مرتبط

bs blog 1

مقابله با بی تحرکی کودکان

ورزش کردن در دوران کودکی با اثرات بی‌تحرکی مقابله کرده و یک استراتژی خوب برای پیشگیری از ...
فروشگاه تویلی
08 اکتبر 2021
bs blog 8

چگونه علایق شغلی کودکان را بشناسیم؟

شناخت ویژگی های روان شناختی خاص کودکان در برنامه ریزی برای راهنمایی شغلی برای کودکانه، در نظر گرفتن ...
فروشگاه تویلی
22 اکتبر 2021
bs blog 2

آموزش شادی به کودکان

شادی کودکان و به طور کل سلامت روان آن‌ها تا حد زیادی تحت تأثیر روحیه والدین قرار ...
فروشگاه تویلی
09 اکتبر 2021
سوالی دارید؟ بپرسید!
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • Add to cart
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه